سفر وزیر گرانقدر تحصیلات عالی کشور به ولایت نیمروز

nimu_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۹ - ۱۴:۲۳

 

سفر وزیر گرانقدر تحصیلات عالی کشور به ولایت نیمروز

 

نیمروز؛ پنجشنبه ۱۴۰۲.۰۹.۱۶.  ۱۴۴۵.۰۵.۲۳

شیخ‌الحدیث مولوی نداء محمد ندیم، وزیر فهیم و زحمت‌کش وزارت تحصیلات عالی و هیئت همراه‌شان بعد از تشریف‌آوری به ولایت نیمروز، در جلسه‌ای باشکوه که در آن مولوی محمدصدیق بنی‌کمال رئیس، هیئت رهبری، اساتید، کارمندان و محصلین مؤسسه تحصیلات عالی نیمروز، الحاج مولوی عبدالقیوم روحانی، سرپرست و معاون مقام ولایت نیمروز،  مسؤولین نظامی و ملکی، اعضای شورای ولایتی علما‌ء، مسؤولین و اصحاب مدارس، محاسن‌سفیدان، وکلای‌گذر و مجاهدین حضور داشتند، اشتراک و سخنرانی نمودند.

 

در شروع جلسه بعد از تلاوت آیات وحی آسمانی، الحاج مولوی عبدالقیوم روحانی معاون مقام ولایت، پیرامون نعمت الهی و زحمات جهاد و هماهنگی و حمایت نهادهای تعلیمی صحبت نمودند.

 

متعاقباً مولوی محمدصدیق‌ بنی‌کمال، رئیس مؤسسه تحصیلات عالی نیمروز، بعد از سپاسگزاری از نعمت اسلام، ایمان و نظام‌ مبارک اسلامی، تشریف‌آوری شیخ‌ صاحب را یک‌ نعمت و مایه امیدواری بیان‌ داشته و به ایشان و هیئت همراه‌شان خیر مقدم عرض نمودند.

 

هم‌چنان در این جلسه الحاج ملا عبدالرزاق آخندزاده، مهتمم مدرسه جهادی این ولایت، جدایی مدرسه از پوهنتون را تلاش غربی‌های یاد نموده و به گفته محترم آخندزاده، با حاکمیت امارت اسلامی و تلاش‌های علمای‌ کرام فاصله مذکور از بین رفته است و افزود که جای بسی خوشی می‌باشد که میان همه اقشار وحدت و همبستگی وجود دارد.

 

بر اساس اجنداء جلسه مذکور، مولوی زکریا عظیمی، به نمایندگی از شورای ولایتی علمای این ولایت، از تلاش‌های رهبری وزارت تحصیلات عالی قدردانی نموده و سپس محترم مولوی سعدالله مجددی عضو‌ کادر علمی پوهنحی شرعیات این مرکز علمی، به نمایندگی از استادان مؤسسه تحصیلات عالی نیمروز، تلاش‌ها، زحمات و ابتکارات مقامات محترم وزارت تحصیلات عالی را در بازسازی تمدن اسلامی مؤثر و مفید بر شمردند. همچنان ایشان پیشنهاداتی در زمینه ساخت لیلیه، تهیه نمودن بورسیه‌های تحصیلی برای محصلین خلاق و نابغه و ساخت تعمیر اداری مؤسسه مذکور ارائه نمودند.

 

در بخش مهم و اساسی مراسم، شیخ‌الحدیث مولوی نداءمحمد ندیم فرمودند؛ امارت اسلامی هیچ نوع فرمایش کشوری را نمی‌پذیرد و تنها کشوری است که در آن شریعت اسلامی کاملاً تطبیق می‌گردد. شیخ‌الحدیث مولوی نداءمحمد ندیم، وزیر تحصیلات عالی، تفاوت و تناقض در  استفاده از حربه‌ی و دسیسه‌ای تحت نام حقوق بشر توسط سازمان‌های غربی را از جمله علائم عمده در دشمنی دنیای غرب با جهان اسلام دانستند که این مسئله در جنایات و وحشی‌گری‌های رژیم اشغالگرِ اسر/ائیل با مردم مظلوم فلسطین/غزه به وضوح قابل مشاهده است.

محترم وزیر صاحب هم‌چنان فرمودند؛، در کشور علاوه بر تطبیق احکام شرعی، امنیت کاملأ تأمین و هر مسؤول مسؤولیت شانرا به گونه درست انجام می‌دهد.

در بخشی پایانی سخنرانی، ایشان وظایف؛ حق‌طلبی مظلوم از ظالم، حفظ سرحدات و تأمین امنیت را برای دولت و حفظ اذهان جوانان‌ و ارزش‌های اسلامی و دوری از افکار کفار را وظیفه اساتید و علمای کرام بر شمردند.

جلسه با دعای خیر مولوی گل احمد حقانی رئیس معارف ولایت نیمروز پایان یافت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۹ - ۱۴:۲۳
Background image

سفر وزیر گرانقدر تحصیلات عالی کشور به ولایت نیمروز

 

سفر وزیر گرانقدر تحصیلات عالی کشور به ولایت نیمروز

 

نیمروز؛ پنجشنبه ۱۴۰۲.۰۹.۱۶.  ۱۴۴۵.۰۵.۲۳

شیخ‌الحدیث مولوی نداء محمد ندیم، وزیر فهیم و زحمت‌کش وزارت تحصیلات عالی و هیئت همراه. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۱۶ - ۱۲:۲۸
Background image

اعلان کاریابی (دوره دوم)

به‌منظور تحقق اهداف امارت اسلامی افغانستان و سپردن کار به اهل آن، ریاست مؤسسه تحصیلات عالی نیمروز به تعداد (9) بست را به اعلان رقابت آزاد میگذارد.

به منظور سپردن کار به اهل آن و دریافت. . .

شنبه ۱۴۰۲/۷/۸ - ۱۴:۱۴
Background image

دروس افتخاری شیوخ کرام ولایت نیمروز برای محصلین مؤسسه تحصیلات عالی نیمروز برگزار گردید.

نظر به هدایت مقام محترم وزارت تحصیلات عالی و مطابق برنامه ریاست محترم دعوت و ارشاد وزارت، دروس افتخاری شیوخ کرام برای محصلین گرامی این نهاد علمی با حضور مقام محترم ریاست مؤسسه، معاونین. . .

BACK TO NEWS